4. 11. 2020

BANÁNOVÁ VÝZVA - PÍSMENA OBSAZENA

POZOR! AKTUALIZACE

Banánová výzva komplet obsazena. Všechna písmena znají své tvůrce.

Letošní ročník designového studentského projektu BANÁNI se opět připojuje k Festivalu Svobody, tentokrát z domova. Připojujeme se tímto k nápadu Mgr. Lucie Polákové z KOS z.s z Aše, jejíž claim SVOBODA NENÍ SAMOZŘEJMOST budete moci letos potkat v řadě měst Karlovarského kraje.

Zapojte se do naší otevřené výzvy * Aktualizace 4.11. * PÍSMENA OBSAZENA. DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM.

Pomozte nám vytvořit jedno písmeno z třiadvaceti. Písmena budou prezentována pomocí plakátů na téma svoboda k příležitosti výročí 17. listopadu, tvořící heslo letošního ročníku „SVOBODA NENÍ SAMOZŘEJMOST“. 17. 11. budou umístěny ve veřejném prostoru poblíž naší galerie SUPERMARKET wc.

Výzva je určena studentům, výtvarníkům, ale i jednotlivcům, kamarádům, rodinám - všem, kteří by se rádi tematicky podíleli na veřejném prostoru, abychom si společně mohli připomenout tento významný svátek, i když se letos nemůžeme potkat osobně

Podrobnosti k výzvě najdete v příloze

BANÁNOVÁ HISTORIE

Sérii tzv. Banánů, studentských workshopů na Střední uměleckoprůmyslové škole v KV začali poprvé v roce 2005 Jiří Hanek a Tereza Vlašimská. Jejich cílem bylo seznámit studenty s historickými fakty souvisejícími s událostmi 17. listopadu a rozvíjet jejich tvůrčí dovednosti.

Téma se postupně rozšířilo na aktuální politické a společenské otázky. Studenti se dostávali pod povrch událostí a volně se k nim vyjadřovali. Jejich práce jsou každoročně inspirativním podnětem k zamyšlení pro širokou veřejnost nad vlastní rolí občana a svém místě ve veřejném dění.