
Není nám jedno, kde žijeme my a naše děti. Chceme kreativní kraj. Investice do kreativity jako inovačního potenciálu je šance pro rozvoj a prosperitu regionů i celé naší země. Týká se to nás všech, proto začínáme u dětí, vzdělávacích institucí a nevynecháváme ani podnikatele a veřejnou správu.
PROTEBE live je spolek designových aktivistů, kreativců a patriotů. Již od roku 2005 budujeme image Karlových Varů jako kulturního a občansky aktivního města. Naší snahou je žít v „živém“ městě a kraji. V tomto snažení nám pomáhá designová galerie SUPERMARKET wc, kde organizujeme celoroční výstavní program,přednášky, workshopy, dílny a networkingová setkání.
Kreativní učení, které zahrnuje rozvoj představivosti, empatie, kultivaci zručnosti bylo vždy klíčovým principem vzdělávání zaměřeného na rozvoj osobnosti. Jeho význam je dnes zakotven ve strategii kulturních a kreativních průmyslů.
Prostřednictvím kulturních a vzdělávacích projektů ukazujeme, že design je běžnou součástí každodenního života. Učíme kreativně myslet a ukazujeme, v čem nám to pomáhá. Prostě věříme designu. Nabízíme netradiční aktivity otevřené dětem, mládeži i veřejnosti. Projekty jsou zaměřeny na vzdělávání a výchovu, na osvětu pomocí designu a designového myšlení, na tvořivost, spolupráci, komunikaci, zodpovědnost a schopnost spolupracovat.
HLÁSÍME se k Politice práv ochrany dětí podle Nadace OSF a dbáme na ochranu práv dětí a zvláště zranitelných dospělých před jakýmikoli formami špatného zacházení.
V centru Karlových Varů funguje již 14 let a od počátku se zaměřuje na kreativní, vzdělávací a umělecké aktivity pro děti, mládež a dospělé. Místo setkávání s bohatou nabídkou vzdělávacích workshopů a kulturních akcí.
Kreativní hnízdo a komunitní místo, kde se můžete zastavit, inspirovat se, relaxovat a tvořit.
Pořádáme cykly 4 výstav zaměřené na design, které obsahují výstavu, dílny, přednášky a workshopy.
Výstavy všestranně přívětivého a snadno použitelného designu, který zohledňuje témata a potřeby znevýhodněných skupin např. seniorů nebo handicapovaných, sociálního či ekologického designu.
Představujeme české firmy, které díky spolupráci s profesionálními designéry a studii, upevnily svou pozici na trhu, a díky nimž se designové kousky staly součástí běžného života.
Představujeme výsledky soutěže Mladý obal, která si vydobyla mezinárodní reputaci a výrazné postavení mezi soutěžemi pro mladé designéry. Každý rok se do ní hlásí několik set účastníků z několika desítek zemí světa. Projekt je realizován ve spolupráci s CZECHDESIGN
Sérii tzv. banánů, studentských workshopů, které na Střední uměleckoprůmyslové škole v KV začali poprvé v roce 2005 Jiří Hanek a Tereza Vlašimská. Jejich cílem bylo seznámit studenty s historickými fakty souvisejícími s událostmi 17. listopadu a rozvíjet jejich tvůrčí dovednosti. Na každoroční dílnách ve spolupráci se základními a středními školami i dalšími organizacemi v regionu i celé ČR vznikají vizuální díla, které reagují na politické a společenské otázky a podněcují tak i širokou veřejnost k zamyšlení.
Jak se dostat k podstatě kreativity? Kde se berou nápady? Jak učit tvořivě myslet?
ZKOUMÁME - kreativitu jako zásadní součást vzdělávání pro 21.století - proces designového myšlení a jeho využití ve vzdělávání k podpoře podnikavosti a sociální inteligence
VYTVÁŘÍME - inovativní vzdělávací projekty - metodické materiály pro školy
ŠÍŘÍME - naše poznání/znalosti o designovém myšlení a kreativním vzdělávání