25. 4. 2018

DEN GRAFICKÉHO DESIGNU

Víte o tom? Kdo by to byl tušil, že zrovna 27. dubna je mezinárodní den grafického designu. My víme, že grafika je nedílnou součástí našich životů. Proto přijďte k nám oslavit tento den.

Den grafického designu

Oslava světového dne grafického designu proběhne v galerii SUPERMARKETwc 27.4.2018 od 13.00 do 18.00 hodin. Budete si moc navrhnout a vyrobit zdarma placku podle svých představ a rovnou jí umístit na svůj oděv jako "třešínku na dortíčku".

A co je grafický design? Vše kolem nás od jednotného vizuální stylu organizace, který tvoří např. logo, vizitky, obálky, propagační materiály apod. přes plakáty, katalogy, noviny, časopisy, knihy, orientační systémy, obaly na produkty až po weby, aplikace a hry.

Kde se vzal Světový den grafického designu? Světový den grafiky „World Graphics Day“, který každoročně připadá na 27. dubna, výroční den založení mezinárodní rady organizací grafického designu ICOGRADA (27. 4. 1963). Tímto dnem se zdůrazňuje nepostradatelnost a význam grafického designu, který je dnes již hybným elementem nejen ekonomiky, kultury, ale i životním stylem člověka naší doby. Bez grafického designu si dnes nedovedeme představit ulice našich měst, veřejná prostranství, soukromé interiéry, ani počítačovou sféru.