5. 1. 2015

Design pro život

Letos slavíme 10 let! Protože patříte mezi naše sympatizanty dovolte mi, abych Vás stručně provedla 10 lety jeho působení v našem městě a kraji. Jsme sdružení designových aktivistů a patriotů. Již řadu let se snažíme svojí činností napomáhat v budování image Karlových Varů jako kulturního a občansky aktivního města. Naší snahou je žít v „živém“ městě a kraji. V tomto snažení nám pomáhá designová galerie SUPERMARKET wc, kde organizujeme celoroční výstavní program, přednášky, workshopy, dílny a networkingová setkání pro děti, mládež, veřejnost, podnikatelskou a státní sféru. Prostřednictvím kulturních a vzdělávacích projektů ukazujeme, že design je běžnou součástí každodenního života ve všech jeho formách. Děláme to proto, že nám není jedno kde žijeme my i naše děti. Chceme kreativní město a region, město příjemné pro život.

Život sdružení

Do roku 2014 se více než 21.000 lidí účastnilo výstav, soutěží či jiných kulturních aktivit, přes 5.000 dětí a mladých lidí se zapojilo do vzdělávacích aktivit v rámci regionu i mimo něj.

2007 – naše galerie získala cenu „Kulturní událost roku v Karlovarském kraji“ 2009, 2012, 2013 – jsme byli nominováni Akademií designu ČR na cenu „Czech grand design“ za obchod roku (galerie + prezentace designu) 2011 – úzká spolupráce s Fakultou užitého umění a designu v Ústí nad Labem, od roku 2014 vedení samostatného předmětu „ designmanagement“ 2013 – členové redakční rady magazínu pro inovační podnikání v ČR 2014 – členové pracovní skupiny RIS 3 pro Karlovarský kraj v oblasti v oblasti „měkkých inovací“

Věříme, že jakákoliv Vaše investice do regionu ho pomůže posunout zase o kousek dál. Připojte se!