6. 7. 2015

DRAWetc. SE PŘEDSTAVIL

v podvečer 3.7.2015 se začaly stěny galerie SUPERMARKET wc promněnovat pod rukama DRAWců....

DRAWetc. se představil v galerii

V podvečer zahájení 50-tého ročníku MFF proběhla v prostorech galerie SUPERMARKET wc úvodní akce projektu vizuálního studia DRAWetc.

Tento nevšední program potrvá do 8. 7. 2015 a má za cíl postupně vznikajícími díly prezentovat unikátní tvorbu talentovaných ilustrátorů. První kroky mladí tvůrci uskutečnili přímo v interiéru galerie, kde vzájemným střídáním šesti autorů vznikal na bílých stěnách jeden obraz za druhým, který ve finále tvoří jeden příběh. Velmi zajímavé bylo sledovat nezávislou komunikaci těchto mladých lidí nad postupnou strategií vznikajícího díla a toto všechno za pozornosti přihlížejících jak náhodných kolemjdoucích, tak cílených návštěvníků a fanoušků galerie SUPERMARKET wc.

Tento „duch tvorby“ má za cíl se v průběhu těchto dní dostat z galerie i do přilehlých exteriérů, kde na stěnách podchodů vzniknou výrazné umělecké stopy, které tu zanechají pražští DRAWci. Není běžnou záležitostí na vlastní oči sledovat tuto, pro naše město, opravdu nevšední záležitost. Tento nezávislý team DRAWců pod taktovkou Vladimíra Strejčka zcela jistě na dlouhé měsíce oživí reálné podchody v našem městě.

Výsledná prezentace této nevšední skupiny nad svým nevšedním dílem proběhne v rámci své „festivalové mise“ 8.7. 2015 od 17 hodin přímo v galerii SUPERMARKET wc a v jejích přilehlých podchodech. Srdečně Vás zveme na závěrečnou párty s DRAWci, při které si budete moci prohlédnout všechna jejich dokonaná díla. Startujeme 8.7.2015 v 17 hodin.

TĚŠÍME SE NA VÁS, NENECHTE SI TO UJÍT!