28. 6. 2024

Festivalový Hudební Hyde Park

Vítá vás

Festivalový HUDEBNÍ HYDE PARK

28.6. - 5.7.2024

VÝMĚNÍK, kreativní, kulturní a vzdělávací centrum, se během karlovarského filmového festivalu promění v prostor pro umělce, kteří zareagovali na naši výzvu a rozhodli se vystoupit pro radost svou i návštěvníků. Náš nápad, nabídnout náš Výměník lidem, kteří by chtěli představit svůj talent ostatním, se setkal s nečekaným zájmem a nám se díky tomu podařilo poskládat program bez hranic žánrů.

PROGRAM

28.6. od 18:00 JANA EISMANOVÁ / tanečnice flamenca

S tancem flamenka začala v roce 2005 a žije jím dodnes. Od roku 2008 do roku 2014 pobývala v Seville ve Španělsku, kde tanec studovala (a nadále studuje) u vyhlášených profesorů. Od roku 2010 vede pravidelné taneční kurzy převážně v Plzni. Dlouhodobě spolupracuje s tanečnicí a choreografkou Martou Balparda. V letech 2009 až 2011 organizovala flamenkový festival zde v čechách. V minulých letech byla členkou flamenkové formace Fábrica Flamenca, která sídlí právě v Seville. Je držitelkou několika diplomů z mezinárodní taneční soutěže Flamencopa.


29.6. od 18:00 TANJA NOVA / básnířka, zpěvačka a skladatelka písní z německého Ulmu

Tanja Nova je básnířka, zpěvačka a skladatelka písní, která žije v německém Ulmu a ve Výměníku vezme své posluchače na magickou, hudební pouť. Převážně psané v angličtině, její písně se pyšní melancholickým jemným hlasem, doprovázeným někdy drsnými tóny kytary.

Rádi byste zažili ukázku jejího talentu: YouTube


29.6. od 20:00 TRIO T.T / folkrockové trio z Tachova

Folkrockové Trio T.T. je z Tachova a na jejich vystoupení vás čekají písně převzaté třeba od Marie Rottrové, nebo Mariky Gombitové, ale i jejich vlastní skladby.

Rádi byste si poslechli ukázku jejich hudby: YouTube


30.6. od 18:00 DJ FREEDOM / DJ z Karlových Varů


30.6. od 20:00 DJ NNASTIE / house

DJ Nnastie, která se inspiruje klasickým hausem a groovy melodickým technem. Celým svým srdcem miluje party a hudbu. Mísí oldschoolový hose s nejnovějšími hity od špičkových housových labelů. Od roku 2019 Nnastie pořádá večírky známé svou jedinečnou atmosférou a pulzujícími, nezapomenutelnými vibracemi.

Pokud máte zájem o ukázku jejího talentu: Soundcloud / Instagram


1.7. od 18:00 NICKNAME NOT AVAILABLE / elektronická hudba

Producent bassové elektronické hudby a DJ z Karlovarského hraje. Poslední rok pracoval na svém prvním EP, které už má hotové a plánuje ho vydat někdy na podzim. Zajímá se o design a snaží se tvořit i mimo hudbu.

Pokud máte zájem o ukázku jeho talentu: YouTube / Web


1.7. od 20:00 DJ TECHNOSVCK / techno

Techno hraje už skoro tři roky a toto bude jeho první veřejné vystoupení. Moc se na vás těší a doufáme, že ho přijdete podpořit.


2.7. od 18:00 GALERIE SOUČASNÉ REALITY / audiovizuální doprovod k novému albu Van Werthera

Autoři Van Werther a David Černý společnými silami stvořili audiovizuální doprovod k nové desce Van Werthera. Vizualizace jsou koncipovány do šesti segmentů – k šesti prvním písním ze jmenovaného alba. Jednotlivé části stojí na odlišném (často i protiřečícím si) a soběstačném konceptu. Například píseň Proud je rozvíjena abstraktními pohyby a texturami tekutin, které byly vytvořeny čistě praktickými efekty. Vizuál Wasted je maximalistickou koláží archivních reportáží, reklam a zejména fiktivní cooking show. Za to 50k stojí na jediném čelním úhlu kamery a funguje jako intimní sonda k samotnému interpretovy. Společně vizualizace vytvářejí mozaiku obrazů interpretující ideje písní ve filmovém médiu a dále je rozšiřuje.


2.7. od 18:30 ZAMBIHO PÁREČKY / promítání filmu

Nezávislý film z roku 2024 režiséra Davida Černého pojednává o dvou ztroskotancích ze sídliště, kteří prodávají párky v rohlíku a marihuanu ze svého pojízdného stánku. Zambi se po sám sebou vyvolané intervenci snaží skoncovat s hulením a hustlem. Chce si otevřít legální podnik, jenže jeho parťák Dan objedná kilo trávy. Zambi se tak musí rozhodnout mezi kamarádstvím a nově nalezeným přesvědčením. Snímek komediálním duchem poukazuje na skutečnost, že někdy si člověk snahou „dát život do kupy“ svojí situaci ještě zhorší.

Zajímá vás film a chcete se dozvědět víc: ČSFD / Instagram


3.7. od 18:00 KATEŘINA ŽAHOUROVÁ / studentka konzervatoře J. Ježka

19 letá studentka oboru muzikál na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde se věnuje zpěvu, tanci a herectví. Teď nastupuje do 5. ročníku a zpěv i vše okolo miluje víc a víc. Ráda textem písní vyjadřuje své pocity a předává je obecenstvu, a to jak v češtině tak v angličtině. Její repertoár je multižánrový, zpívá od popu přes muzikál až po jazz. Vystupuje s kapelou, ale i sólo a největší radost ji dělá, když jsou diváci odvážní a nebojí se hudbu pořádně užívat.

Rádi byste se o této talentované zpěvačce dozvěděli něco víc: Instagram


3.7. 20:00 RINA BAND / kapela 5 studentů z teplické konzervatoře

V kapele RINA hraje 5 talentovaných studentů teplické konzervatoře, kteří se hudbě věnují s nadšením a radostí. Na repertoáru mají převážně pop, lehký rock a jazz, a to zejména známé písničky, které poteší široké publikum.


4.7. od 18:00 WOMBATOM / kytarista hrající jazz a neo-soul

Kytarista původem z Melbourne v Austrálii, momentálně sídlící na Andělské Hoře u Karlových Varů. Hraje instrumentální neo-soul, jazz, blues, funk, bossa nova a gypsy swing. Vystupoval na několika malých festivalech na Novém Zélandu a v Austrálii a hrál i v ulicích Malty a Austrálie. Hraje vlastní hudbu, improvizaci s looperem, známé jazzové standardy a neo-soulové jazzové covery populárních písní.

“Moje hudba je ideální pro navození příjemné a útulné atmosféry.”

Rádi byste ochutnávku jeho talentu: YouTube


4.7. od 20:00 DJ MOJŽA / oldies

Karlovarský DJ, který hraje pravidelné Oldies Disco v Karlových Varech, Chodově, Nové Roli a okolí již dvanáctým rokem. Dále jednou ročně pořádá pravidelnou červencovou akci Diskotéka na pláži v Nové Roli a v Děpoltovicích na pláži rybníka.


5.7. od 19:00 KARLOVARŠTÍ PÍSNIČKÁŘI / Kyara Lepíková, Míra Mikeš a Henry Dollar

Kyara Lepíková

Osobitá a charismatická písničkářka na pomezí mezi vílou a čarodějkou Klára Lepíková z Karlových Varů, která neváhá rozeznít nejhlubší struny v nás.

Míra Mikeš

Tento karlovarský hudebník v minulosti působil v kapelách Divotvorný hrnec, Industrial Orchestra a v divadelní kapele Husovky. V současnosti je na sólové dráze, autor CD Oheň země 2008, Co přinesl vítr 2022 a alba zhudebněných básní Michaely Kováčové Mange Jekh 2024. Pohybuje se na rozhraní lyrického a pouličního folku.

Rádi byste si poslechli ukázku jeho talentu: YouTube

Henry Dollar

Je hudebně aktivní více jak 40 let. Převážně na neoficiální undergroundové scéně. V posledních 15ti letech i jako příležitostný písničkář. Zhudebněné básně i vlastní texty jdou pod povrch, provokují i pohladí.


Srdečně zveme všechny milovníky kreativity a experimentů!