10. 2. 2022

Jsme součástí FUK

V ÚNORU NÁS NAJDETE V PRAZE NA FESTIVALU UMĚNÍ A KREATIVITY VE VZDĚLÁVÁNÍ WWW.FUK.EDUCATION

Tento festival pořádá Společnost pro kreativitu ve vzdělávání ve spolupráci s platformou uMĚNÍM a Centrem současného umění DOX. Festival, jehož ústřední téma je pro rok 2022 Komenský, proběhne od 2. do 22. února 2022, online i offline. Zapojeno je přes 30 kulturních subjektů napříč republikou a účastníky akce čeká přes 110 festivalových aktivit.

Ve ČTVRTEK 17. února od 9.00 do 12.00 nás můžete vidět na našem DIZAJNIŠTI
- s programem pro děti ze ZŠ (3.-5. třída) a učitele.

V odpoledních hodinách od 15.00 do 17.30 navážeme s DIZAJNIŠTĚM pro rodiny s dětmi.
(Místo konání KORZO v přízemí Veletržního paláce - Národní galerie Praha)
Vstupenky si můžete zakoupit ZDE

V PÁTEK 18. února od 14.00 do 17.00 se odborná veřejnost a učtelé mohou zapojit do workshopu MÍT VŠECH 5 POHROMADĚ, který bude opět cílený na designové myšlení, inovativní metodu, která v sobě obsahuje jak kreativní tak racionální způsob myšlení. Vyzkoušíte si techniky, nástroje a metodiky pro žáky a pedagogy designového myšlení a naučíte se myslet jako designér!.
Své místo na workshopu si můžete rezervovat ZDE


DIZAJNIŠTĚ
Interaktivní mobilní dílna s podtitulem „Každý může myslet jako designér“ vás provede cestou od designového nápadu až k jeho realizaci pomocí designového myšlení. Jednoduchý návod s 5 fázemi (empatie, definice, ideace, prototyp, testování) s níž můžete ve své práci i každodenním životě objevovat nová kreativní řešení. Zažijete přitom spoustu tvůrčího dobrodužství.


PROČ DIZAJNOVÉ MYŠLENÍ?