17. 11. 2021

SAMETOVÉ VARY

Galerie SUPERMARKET wc a KultiVary společně připravili akci k oslavám 17. listopadu v podchodu u galerie.

Na programu výtvarná tvorba, kreativní dílna, přednes či divadelní inscenace studentů, vyjadřující se k aktuálními politickému dění. Chybět nebude ani projekce tematických dokumentů a můžete se těšit i na odhalení nové knihobudky věnované Ferdinandu Vaňkovi.

SAMETOVÉ VARY

17.11.2021 // od 15.30 do 18.30
v galerii SUPERMARKET wc v Karlových Varech.

V PODCHODU
po celou dobu BANÁNI NA HRADĚ/ Výstava plakátů z řad studentů i veřejnosti na téma Hodnoty prezidentského úřadu + ZELENÁ DOHODA PRO EVROPY/ výstava fotografií

15.00 VERNISÁŽ výstavy fotografií z letní soutěže Zelená dohoda pro Evropu pořádané Eurocentrem Karlovy Vary a Europe Direct Karlovy Varyhttps://www.europedirect.cz/info-centra/detail/16-karlovy-vary

15.30 – NESTANE SE TO SAMO / úvodní slovo a odhalení nové knihobudky Ferdinanda Vaňka
NATŘI JIM TO / Dostali jsme na budku a teď jim to natřem! Street art workshop na výzdobu nové knihobudky / pro všechny věkové kategorie.

16.00 SAMETOVÉ ČTENÍ / Studenti připomenou události 17. listopadu přednesem autorských a uměleckých tématických textů.

16:30 TAK SEBOU POHNI / divadlo/ studenti VŠ původem z Karlovarska

“Superhrdinové šikovností, sebeovládáním a osobním kouzlem dosahující toho, co se nedá koupit za peníze. To z nich dělá frajery. Zákony světa nás učí, že prachy a moc jsou neoddělitelné. S Ježíšem nebo Spidermanem je to docela jinak. Proto je máme rádi. A když peníze přece jen potřebují, tak si je opatří, nebo, když to musí být, promění vodu ve víno. Proměňuj vodu ve víno. Buď superhrdinou.” (Naděžda Tolokonnikovová, Jak udělat revoluci, zápisky z trestanecké kolonie).

Inscenace inspirovaná knihou Naděždy Tolokonnikovové, umělkyně a politické aktivistky, bývalé členky punkové skupiny Pussy Riot.

Opravdu je to, co žijeme, svoboda? Co to slovo vlastně znamená? Svobody, které máme my, nemají ani dnes úplně všude. Bylo to tak v minulosti a bude to tak v budoucnosti? Jestli chceš něco změnit, tak sebou pohni. Může síla cílevědomé ženy změnit svět? Stvořit revoluci?

Hrají: Andrea Kiralyi, Leona Houdková, Lucie Trilčová, Markéte Sebjánová, Matěj Výborný, Tereza Mátlová, Verča Poslová, Barča Lohniská

V GALERII
Si u nás budete moci dát TEPLÝ ČAJ či SVAŘÁK.
FILMOVÁ PROJEKCE „tématické dokumentární střípky“.