1. 6. 2015

VÝLET ZA DESIGNEM

Dobrý den z galerie SUPERMARKET wc,

Zveme Vás a vaše žáky na dobrodružnou výpravu světem designu v naší galerii SUPERMARKET wc. Jsme galerie, která prezentuje design a rádi vás s ním seznámíme krok za krokem nebo i skokem. Můžete u nás strávit tvořivě a hravě hodinu, půl den, celý den nebo i dva dny. Záleží na vás. My se vám rádi přizpůsobíme, tak aby byl program nabitý podle vašich představ. Tvořivý den si u nás můžete zkombinovat podle toho, co vás zajímá, nebo byste rádi poznali. Stačí si jen vybrat z této nabídky a sestavit si Výlet v galerii na míru. Seznámíme vás s galerií, galerijním prostředím a jeho světem, s oblastí designu, rozdílem mezi designem a uměním, designovým myšlením a světem fantazie a tvořivosti. Nabízíme vám:

1) Design z Číny a Japonska, kolébka papíru aneb jak na ruční papír. (téma ekologie a recyklace zahrnuto v úvodu dílny hravou formou) Dílna je zaměřena na seznámení se s počátkem vzniku papíru a také jeho recyklaci a další využití v běžném životě. Naučíte se, jak si vyrobit vlastní ruční papír z různých materiálů a s dalšími bylinnými a barevnými přísadami. Lze navázat po týdnu a déle, kdy je papír dokonale vysušený, dílnou vázání diáře, sešitu, kroniky třídy/ školy nebo herbáře. Dílnu můžeme zrealizovat i ve vaší škole nebo v jiných prostorech. Dílna je věkově neomezena. Vhodná i pro malé děti.

2) Můj svět - můj diář nebo deník (téma ekologie a recyklace zahrnuto v úvodu dílny hravou formou) Dílna nabízí tvorbu vlastního originálního diáře pro sebe nebo někoho druhého, sešitu, do kterého se veseleji píše nebo deník, kde můžete obsáhnout celý svůj svět. Techniky jsou různé - vazba, listy, barva, polep, potisk a vše se může kombinovat s již použitými nebo recyklovanými papíry podle vaší fantazie.

3) Recykluj svoje oblíbené tričko! - vlastní design na tričko (recyklace triček s potiskem nebo bez potisku)

V této dílně vás naučíme jak si vytvořit vlastní návrh na tričko. Jakými technikami design zpracovat. Nabízíme zažehlovací techniku, postřik sprejem nebo fixy na textil a kombinaci všech těchto technik. "Máte tričko, které milujete, ale už máte pocit, že je staré?" Zkuste u nás nový design na své triko a bude zase jiné! Technika recyklace se využívá v současné módě a oděvním designu. Buďte IN a zároveň i nadčasoví. Doporučujeme světlejší trička. Trička si mohou žáci a kamarádi vyměnit mezi sebou a užít si více legrace:) Speciální dílna na objednání: Malba spec. textilními barvami na textil - triko, taška, boty atd. je na objednání 3 týdny předem (nutné zajištění materiálu). Na dílnu doporučujeme vlastní světlejší materiály. Po domluvě můžete objednat u nás nejméně 14 dní předem.

4) Makedo - " Aneb vytvoř si sám, použij ruce a svou hlavu" Provedeme vás aktuální výstavou RE-KREACE 3xR, kterou představuje projekt eko sdružení TEREZA a firma Ikea. Čeští designeři vytvořili recyklací, redukcí a renovací nové světelné objekty a světla. A vy máte možnost, vytvořit si něco podobného. Můžete vytvořit také světelný objekt, raketu, akvárium s rybkami, létající talíř, vesmírnou stanici, robota nebo cokoli jiného, co vás napadne. U nás je možné vše. Seznamte se, se stavebnicí Makedo a originálními komponenty, které v sobě skrývá.

Cena dílen: 1 dílna - 35 Kč / žák ( dílna na 2h) 1/2 denní dílna 50 Kč/ žák (3 - 4h) 1 den 70 Kč / žák 2 dny 120 Kč/ žák

V galerii se vám vždy bude věnovat proškolený a vzdělaný lektor a personál.

Těšíme se na Vás a vaše žáky v galerii SUPERMARKET wc na viděnou s designem. Vaše galerie na míru, spolek PROTEBE live, Alena, Katka, Tereza a Sophie www.supermarketwc.cz FCB: SUPERMARKET wc e-mail: pro@tebe.cz tel.:774232047