23. 6. 2023

VÝMĚNÍK ŽIJE!

Před rokem jsme vám představili projekt kreativního, kulturního a komunitního centra Výměník a máme pro vás dobrou zprávu

VÝMĚNÍK ŽIJE!

a ještě víc nám ožije, když se tam s námi budete smát a bavit vy. Kdy to bude?


PROGRAM 23.6.2023 od 15.00 do 21.00

15:00 - 17:00 DESIGNOVÉ DÍLNY PRO DĚTI I DOSPĚLÉ /DIZAJNPARK/ S námi můžete projevit svou kreativitu a přiučit se něčemu novému.

15:00 - 17:00 CIRKUSIŠTĚ /CIRKUS CÉRES/ Zavěste se s námi na šále, potrénujte balanc nebo si zkuste žonglování!

15: 00 - 17:30 tYhle, FLORENT GOLFIER: ATLASOVA MOBILNÍ KANCELÁŘ /VZBUĎME VARY/ Pop – up kancelář antického titána Atlase ve Výměníku. Klaun Atlas má obrovskou potřebu komunikace a kontaktu s dalšími lidmi a vybízí je k nekontrolovanému dialogu.

16:00 PREZENTACE VÝSTAVY "PROMĚŇ VÝMĚNÍK" /VZBUĎME VARY/ Výstava představuje tvůrčí výstupy a představy mladých lidí ze ZŠ a SŠ o "životě Výměníku" - z cyklu workshopů na téma designové myšlení s DIZAJNPARKEM a workshopů s umělkyněmi V. Šrek Bromovou a H. Čubovou, filmařkou O. Srstkovou, režisérem T. Žižkou a VZBUĎME VARY.

15:00 - 21:00 TO JSEM Z TOHO JELEN!: HRA O KULTURU /VZBUĎME VARY/ Zahrajte si s námi uměleckou deskovou hru, kterou speciálně pro Výměník vytvořily umělkyně J. Štiková a VZBUĎME VARY. Proskákejte se divokým světem karlovarské kultury.

17:00 ESENCE MÍSTA: SÁRA ŠKVARENINOVÁ /VZBUĎME VARY/ Představení nové vizuální práce mladé umělkyně - velké kresby na zdi Výměníku, vytvořené během červnového tvůrčího pobytu pod křídly VZBUĎME VARY.

17:30 - 18:30 STANISLAVA TOTHOVÁ /DIZAJNPARK/ U stolečku se skvělou kávou se zaposlouchejte do francouzských šansonů svérázné zpěvačky, která vám představí také vlastní tvorbu.

19:00 - 21: 00 DJ ANDRÉE /DIZAJNPARK/ Autor výstavy PUNK WITH LOVE, který je zároveň resident DJ v klubu Molly, ji zakončí stylově, svojí taneční hudbou.

Po celou dobu prezentace vize Výměníku, co se děje v Tuhnicích, data o mladých lidech v kraji /ŹIJEME TUHNICE, KULTIVARY/

Po celou dobu programu skvělé občerstvení z Café Výměník od Zuzky

O Výměníku Do proměny starého výměníku v kulturní a kreativní centrum jsou zapojeny 2 spolky: PROTEBE live a Cirkus Céres. Podporují nás a s programem pomáhají Vzbuďme Vary, Žijeme Tuhnice a KultiVary. Všem zapojeným spolkům podobné místo ve Varech chybělo, proto se rozhodly spojit síly a takové místo vytvořit. Vznik DIZAJNPARKu financují částečně z veřejné sbírky, vlastních zdrojů a za podpory nadace OSF. Jdeme do toho. S odvahou.


Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.