30. 8. 2023

ZANECH STOPU!

Zveme vás na otevřené dílny pro všechny! Přijďte si něco vyrobit, vyzkoušet, posedět nebo si dát dobrou kávu.

OTEVŘENÉ DÍLNY PRO CELOU RODINU! aneb ZANECH STOPU VE VÝMĚNÍKU!

Vezměte děti, rodiče, babičky, dědečky a vyrazte 30/8 a 31/8 do VÝMĚNÍKU / DIZAJNPARKU, kde si od 15 do 18 hodin společně s lektory užijete radost ze spousty různých workshopů. To co vyrobíte můžete nechat u nás, nebo si odnést domů.

DRUHY DÍLEN

Recyklační / Katka Hanková a Jára Jirutka - ze starých banerů a plechovek vytvoříte girlandu, která ozdobí a osvítí náš vchod.
Textilní / Lenka Herzogová a Dáda Janů - přineste stará trička, košile, trička nebo šaty a udělejte z nich originální designové kousky. Odneste si je nebo nám je nechte na swapovém věšáku co zde bude již napořád.
Novocirkusové / Eliška Failová - potrénujte balanc, párovou akrobacii, zavěste se na šále, vyzkoušejte žonglování nebo základy akrobacie.
Experimentální / Lenka Hořínková - Za pomoci sprejů budete mít možnost ozdobit náš závěs na WC.
Knihařská / Můj tuhnický deník / Vzbuďme Vary - Žijete v Tuhnicích nebo je máte rádi? Zapojte se do deníkového výzkumu VZBUĎME VARY! Přijďte si vyrobit svůj jedinečný autorský sešit, do něhož budete psát, a třeba i kreslit nebo vlepovat, zkrátka zaznamenávat své postřehy z Tuhnic.


Těšíme se na vás 30. 8. a 31. 8. 2023 ve Výměníku na Západní 1749 v Tuhnicích. Přesnou mapu nejdete ZDE


O VÝMĚNÍKU

Do proměny starého výměníku v kulturní a kreativní centrum jsou zapojeny 2 spolky: PROTEBE live, a Cirkus Céres. Máme, ale parťáky, kteří nám s tím pomáhají Vzbuďme Vary, KultiVary a Žijeme Tuhnice. Všem zapojeným spolkům podobné místo ve Varech chybělo, proto se rozhodly spojit síly a takové místo vytvořit.
Vznik DIZAJNPARKu financují částečně z veřejné sbírky, vlastních zdrojů a za podpory nadace OSF a města Karlovy Vary.
Jdeme do toho. S odvahou.Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.
Akce spolufinancována z dotačního programu MPSV a z Karlovarského kraje projekt: Zdravá rodina 2023, příjemce: Bludiště, z.s.