24. 6. 2022

ZAŽIJ NĚCO JINAK

Proměna starého výměníku v DIZAJNPARK pokračuje.

STARTUJEME DIZAJNPARK

Máme za sebou první část rekonstrukce a proto je čas začít s tím, k čemu má nový výměník sloužit - kreativitě, kultuře a setkávání. Proto vás zveme 24. 6. na slavnostní otvíračku s nabitým programem. Zažijte s námi NĚCO jinak!


PROGRAM

15.00–17.00 Designové dílny pro děti i dospělé | PROTEBE live S námi můžete projevit svou kreativitu a přiučit se něčemu novému.

15.00–17.00 Cirkusiště | CIRKUS CÉRES Co všechno umí Cirkus Céres? Společně potrénujeme balanc, párovou akrobacii, zavěsíme se na šále a vyzkoušíme si i žonglování nebo základy fireshow.

17.00 Drak a Moucha Bzzt| představení Divadla loutek Karlovy Vary | Žijeme TUhnice Příběh o drakovi, který obletěl svět jako nepřemožitelný zápasník. Autorské představení Honzy Kindla.

17.15 vychází průvod s kapelou Bohemian Marching Band z náměstí Milady Horákové. 17.45 přichází průvod s kapelou Bohemian Marching Band k DIZAJNPARKU.

18.00 Eliška Brtnická: HANG OUT pohybová performance | Vzbuďme Vary Okresní přebor bláznivých nápadů z vašeho dětství. Prozkoumejte výměník s artistkou a performerkou Eliškou Brtnickou.

18.45 Vize jménem DIZAJNPARK Kde se vzal DIZAJNPARK? Kdo za ním stojí? Jak ho chceme realizovat? Společné představení projektu

19.00 přednáška Zmizelé Tuhnice | Žijeme TUhnice Komentované promítání dobových snímků z Tuhnic z archivu Jindřicha Nového

20.30 KVkvíz | Kultivary Vědomostní soutěž o kraji, kde žijeme. Zajímavá fakta, kontroverzní témata, překvapivé odpovědi.

Po celou dobu programu: Info stánek Eurocentrum Europe Direct Karlovy Vary a skvělé občerstvení z tuhnického Karibiku


O DIZAJNPARKu Do proměny starého výměníku v kulturní a kreativní centrum je zapojeno 5 karlovarských spolků: PROTEBE live, Vzbuďme Vary, Cirkus Céres, Žijeme TUhnice a KultiVary. Všem zapojeným spolkům podobné místo ve Varech chybělo, proto se rozhodly spojit síly a takové místo vytvořit. Vznik DIZAJNPARKu financují částečně z veřejné sbírky, vlastních zdrojů a za podpory nadace OSF a města Karlovy Vary. Jdeme do toho. S odvahou.


Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.