ale nestane se to samo! 10/10–22/11

BUDE TO DOBRÝ...

Výstava studentských plakátů z akcí "Banáni" pod názvem

Bude to dobrý...ale nestane se to samo!

11.10. 2019 - 22.11.2019

Galerie SUPERMARKET wc ke 30 letům svobody přináší retrospektivní výstavu studentů, kteří se aktivně podíleli během 14 let na akcích "Banáni". Podíváme se, jakou vizuální zprávu zanechali a jak se změnil pohled mladých na téma demokracie, totalita, korupce atd...

Z řady studentů vyrostli mladí talentovaní výtvarníci: např. všestranný milovník typografie Vojtěch Říha, držitel několika prestižních designových cen, který byl několikrát nominovaný na cenu Czech Grand Design nebo Mariana Tutschová, která píše a ilustruje knihy jak pro dospělé tak děti.

Výstavu zahájíme ve čtvrtek 10. 10. netradičním instalačním setkáním od 15.00 do 18.00 hodin v galerii SUPERMARKET wc. Přijďte posedět u kávě či čaje, popovídat si s autorkami a zažít tvůrčí atmosféru přípravy výstavy.

Součástí výstavy je i vydání publikace, která se bude křtít 17.11.2019 v galerii od cca. 18.00 hodin na tradiční akci " Banáni".

PROJEKTOVÝ DEN PRO ŠKOLY, jehož součástí je přednáška, výstava, promítání filmů a workshop, seznámí studenty s historickými fakty k „sametové revoluci“. Přednáška historika karlovarského muzea Jana Nedvěda a interaktivní tvořivý workshop netradičně přiblíží žákům rok 1989. Nabídka zde

Těšíme se na vás a věříme, že boj za svobodu a demokracii neskončil.

VIDEO Z VÝSTAVY