Skvělý nápad a chuť tvořit 17/3–23/6

Oblékni mě!

Oblékni mě!

Šaty vzniknou když: Máš skvělý nápad a chuť tvořit, Také nějaký materiál a nemusí to být textil. Šikovné ruce a trpělivost … je to zábava, zkus si to i ty.

17. 3. – 23. 6. 2017 od 13.00 do 18.00 hodin

Galerie SUPERMARKET wc zahajuje letošní sezónu zajímavou výstavou studentů 2.–4. ročníku oboru Oděvního designu SUPŠ Karlovy Vary. Vernisáž proběhne 16. 3. 2017 od 17.00 hodin za účasti autorů a lektorů. Připojená interaktivní dílna seznámí s procesem vzniku modelu, od prvotní inspirace přes dokonalé řemeslné zpracování až po kvalitní dílo. Dílna je po celou dobu výstavy.

Těšíme se na vás.

Výstava Oděvního designu Střední uměleckoprůmyslové školy Karlovy Vary představuje tvorbu studentů tohoto oboru poněkud netradiční formou. Návštěvník má možnost shlédnout oděvy nejen z textilních nebo konvenčních materiálů, ale také se současně se zamyslet nad pojmy upcyklace, pre –consumer waste nebo transformace.Vybrané práce žáků vznikaly pod vedením pedagogů L. Herzogové, P. Kanické, V. Kubincové a M. Záborské. Instalace představuje dlouhou cestu od inspirace k realizaci nápadu a konečné prezentaci modelů. To vše se děje díky porozumění materiálům, oděvním konstrukcím a modelacím a poznatkům z nejrůznějších oblastí kreativní tvorby. Cílem výuky je rozvíjení získaných znalostí a dovedností, podpora individuálního vyjádření kreativity prostřednictvím módy. Při práci na tématech uplatňujeme také týmovou práci a spolupráci s jinými obory na škole.