Svět(lo) nekonečných možností 1/7–6/10

D----N?

D----N? Svět(lo)nekonečných možností

Výstava prodloužena do 6.10.

Máte ještě jedinečnou šanci vidět proces tvorby a vývoje svítidel od firmy Luxiom a vyzkoušet si jak vše funguje.

Galerie SUPERMARKET wc uvede tradiční festivalovou výstavu z cyklu Design a život. Tentokrát představujeme mladou českou firmu Luxiom, která přišla na trh s originálními svítidly. Výstava bude zahájena open party 1. 7. 2017 od 17.00 hodin v galerii SUPERMARKET wc a současně odstartuje Top RoofTop fest 2017. Již 3. ročník multižánrového festivalu Top RoofTop přináší to nejlepší z české i zahraniční klubové scény. Více info zde.

Krátce o výstavě

Nejde o jeden hotový produkt, ale otevřený a variabilní systém, který je možné díky charakteristickému spojovacímu prvku a trojúhelníkovým segmentům prostorově rozvádět do různých podob a sestavovat různými způsoby i do větších celků.
Z výchozích základních prvků tak mohou vznikat svítidla nestejných tvarů a velikostí, která navíc nevyžadují oporu žádné další konstrukce. Systém může být díky své modularitě a variabilitě jednoduše přizpůsoben požadavkům konkrétního prostoru či osobním preferencím uživatelů. Jednotlivé základní prvky je možné vyrábět z materiálů rozličných vlastností i barevností, tvarovat je různými způsoby a vzájemně je kombinovat.

„Každé svítidlo v sobě ukrývá mnoho dalších. Je možné po čase udělat například z jednoho svítidla dvě nebo změnit jeho tvar, zvětšit jej nebo zmenšit. Jedno pověsit ke stropu a druhé použít třeba na zem. Je to taková otevřená kombinační hra. Stejně jako u stavebnice, žádné řešení není špatně.“ Vysvětluje autor tohoto konceptu designér Tomáš Hovorka.