design z papíru 1/7–28/9

Překvapení

Co všechno jde vyrobit z papíru? Šperky, police, svítidla? Představíme vám české firmy a designéry, kteří vás inspirují.

PŘEKVAPENÍ

1.7. 2018 – 28.9.2018

Galerie SUPERMARKET wc Vás zve na tradiční výstavu z cyklu Design a život, tentokrát na téma papír. Nechte se překvapit skvělými produkty z papíru, které se dají nosit na sobě nebo vám mohou doladit interiér.

Vernisáž výstavy je v sobotu 30. 6. od 17.00 hodin v galerii SUPERMARKET wc a součástí programu je i hudební festival Top Roof Top fest 2018 na střeše galerie. Již 4. ročník multižánrového festivalu Top Roof Top přináší to nejlepší z české i zahraniční klubové scény.

Představíme vám šperky, obuv a doplňky značky Lepschy ( Monika Lepschy), jejichž autorka sklidila ocenění v evropské i americké módní soutěži. Křehká přání z kvalitních italských papírů a světelné instalace do interiéru představí značka Porigami (Tereza Hradílková). Relu (Lucie Poubová) je značka výrobků, které si zakládá na filozofii Zero waste. Její hlavní vizí je upozornit na množství odpadů, které vznikají, motivovat k jeho snížení či kreativnímu využití. Papírová lepenka je základem hravých minimalistických a bílých výrobků Unlimited design (Michaela Horáčková), které jsou převážně pro děti, ale dají se využít i jako dekorace do interiéru, kavárny nebo např. odpočinkové zóny pro děti a rodiče. Lampshado (Simona Tomášková Gleissnerova) je značka plná inspirace, jak osvěžit svou domácnost výjimečným designovým kouskem. Papelote je originální české papírnictví, v němž papír není pouze podkladem pouze pro psaní, ale materiálem plným chutí, vůní, zvuků a barev. Firma Fedrigoni patří mezi největší evropské výrobce papírů a zaměřuje se na výrobu exkluzivních kreativních papírů. Fedrigoni podporuje inovace v designu pořádáním a podporou mezinárodních designérských soutěží. Propojuje tím celosvětovou komunitu designérů, které svými papíry inspiruje a pomáhá jim posouvat hranice v navrhování i v oblasti výrobních technologií.

VIDEO Z VÝSTAVY