Jak vzniká autorská kniha? 8/10–20/11

VZNIK KNIHY LEVOU ZADNÍ

Jaká je práce ilustrátora? A co všechno za vznikem ilustrované knihy stojí? Vznikne ilustrovaná kniha opravdu levou zadní?

Na výstavě se vydáte nejen dobrodružnou cestu bílého králíčka Lancelota a jeho přátel, dozvíte se, co znamenají zvláštně znějící slovní spojení jako "hořím nedočkavostí", "dal jsem si do trumpety", "je to na draka", kterým se odborně říká idiomy, ale především si projdete cestu vedoucí celým procesem vzniku ilustrované knihy.

V rámci doprovodných dílen se pak sami můžete stát ilustrátorem.

Autorka výstavy: karlovarská rodačka, absolventka SUPŠ KV, obor grafický design, ilustrátorka Mariana Hlubiňáková (Tutschová). Dále absolvovala Fakultu umění a designu v Ústí nad Labem, kde studovala grafický design pod vedením doc. ak. mal. Michala Slejšky. Ilustrovala Velkou medvědí pohádku II (2016) Vladimíra Vilíma – některé motivy využila i pro návrh vliesové tapety. Autorsky debutovala knihou Zkratky (2017) přinášející notně neotřelé tipy pro efektivní využívání času.

Svou původně magisterskou práci, autorskou knihu LEVOU ZADNÍ s edukativními prvky, dokončila díky podpoře Nadačního fondu Miroslava Šaška. Díky tomuto stipendiu a nakladatelství Labyrint vyšla kniha na podzim roku 2018.

VERNISÁŽ proběhne ve čtvrtek 8. října od 17 hodin za účasti autorky. Jste srdečně zváni!

KNIHU LEVOU ZADNÍ koupíte v našem eshopu nebo v galerii.

VIDEA

VIDEO Z VÝSTAVY

TVŮRČÍ DÍLNA NA DOMA