Beton jak ho neznáte 2/7–7/10

Tohle není panelstory

Tohle není panelstory - prodlouženo!

LIAPOR / DECHBEROUCÍ / GRAPHIC CONCRETE / MYSTIC CONSTRUCTION / BETONWARE

Zveme vás na výstavu, která bude zahájena open party 2.7.2016 od 17.00 hodin Galerie SUPERMARKET wc uvede tradiční festivalovou výstavu z cyklu Design a život, tentokrát na téma beton. Představí české a zahraniční designéry a výrobce, jejichž betonové výtvory nepostrádají kreativitu, krásu i eleganci. Protihlukové stěny i šperky z materiálu, který Vás mile překvapí ...to víme na beton. Výstava potrvá do 30.9.2016. Reporáž k výstavě naleznete níže - Dana Jelínková, Český rozhlas Plzeň.

Otevírací doba během festivalu od 10:00 do doby, než vyjdou hvězdy… U nás si dáte dobrou kávu, mrknete na výstavu, posedíte na zahrádce s wifi, a ještě si vyberete designový dárek pro Vás či Vaše blízké.

2. 7. 2016 od 17.00 - Top RoofTop fest 2016

Na střeše galerie SUPERMARKET wc zahrají hudební skupiny Kristýna Canela Procházková, I love you Honey Bunny, Glajstr Duo, Electric Lady, Teepee, Waste (DE). Vstup dobrovolný.

Krátce k výstavě

Pamatujete si bezútěšnou atmosféru filmu Panelstory? Monotónní šedivou sídlištní zástavbu? Právě takový otisk zanechala paneláková zástavba v mnohých z nás, stejně jako materiál, z kterého se sídliště odlévala. Beton – výdobytek moderní doby, materiál, do kterého jste nezatloukli ani hřebík a přesto jste přes něj slyšeli sousedovy tikající hodiny. Ale doba se mění a beton je zpět ve formě, která mnohé překvapí.

Výstava, kterou jsme pro Vás v SUPERMARKETUwc připravili, představuje beton jako tvůrčí materiál s širokým uplatněním. Přestože jeho doménou je stále stavebnictví, své využití nachází i v dalších oborech a jeho zpracování je čím dál, tím kreativnější. Beton je možné využít jako tiskařský papír a přenést na něj jakýkoliv motiv, fotografii, nebo vzor, jak ukazuje finská firma Graphic Concrete. Beton lze také zpracovat do křehkých „Dechberoucích“ šperků nebo z něj můžete, stejně jako německá firma Betonware, začít vyrábět moderní minimalistický nábytek. Stejně tak už není nutné znásilňovat krajinu těžkými nevzhlednými betonovým odhlučňovacími stěnami, ale pohrát si při její realizaci se subtilnější skládačkou z lehkého a originálními vzory posetého betonu z Liaporu. Díky svým vlastnostem i ceně opanoval beton také sféru uměleckou a odlévání soch z betonu je dnes běžnou praxí. Při výčtu jednotlivých „betonových aktivit“ jsme nemohli opomenout ani betonové skateparky, které svými bizarními organickými tvary občas také trochu připomínají umělecké dílo a nejen ty betonové od konstruktérů z Mysticconstruction dnes naleznete v každém šestém městě v Čechách i na Moravě.